پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی

گجتی که نیروی دست‌ها را اندازه‌گیری می‌کند

مهندسی پزشکی,بیومکانیک,تجهیزات پزشکی,اخبار مهندسی پزشکی,گجت,توانبخشی,نیروسنج,فناوری,تکنولوژی,ورزش,ویدیو,

گجتی که نیروی دست‌ها را اندازه‌گیری می‌کند کمپانی ActivBody گجتی تولید کرده است که نیروی دست‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. این کمپانی آمریکایی، نوعی نیروسنج دیجیتالی طراحی ک

گجتی که نیروی دست‌ها را اندازه‌گیری می‌کند


کمپانی ActivBody گجتی تولید کرده است که نیروی دست‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. این کمپانی آمریکایی، نوعی نیروسنج دیجیتالی طراحی کرده است که نیروی وارد شده به خود را اندازه‌گیری می‌کند و در زمینه تمرینات ورزشی، توانبخشی و موارد دیگر استفاده می‌شود.

گجتی که نیروی دست‌ها را اندازه‌گیری می‌کند

این گجت هوشمند که ActivForce نام دارد، با استفاده از دستگاه اندازه‌گیر Activ5 این کمپانی کار می‌کند و اطلاعات کلینیکی ارزشمندی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد. پزشکان می‌توانند با استفاده از این دستگاه به ارزیابی توان عضله‌های بازو بپردازند. اطلاعات به دست آمده برای نیروی هر فرد در دستگاه ذخیره می‌شود و می‌توان تغییرات نیروی بیمار را اندازه گرفت.

اندازه‌گیری‌هایی که توسط این نیروسنج صورت می‌گیرد شامل استقامت عضلانی، تقارن قدرت دست چپ و راست و حداکثر نیروی بیمار است. این دستگاه می‌تواند برای تمرینات توانبخشی و ارزیابی عملکرد بدنی در بیماران مفید باشد.

اندازه‌گیری نیروی دست‌ها با گجت ActivForce

دن استیونسون (Dan Stevenson) مدیرعامل این کمپانی در خصوص این گجت می‌گوید: دستگاه ActivForce به افزایش بهره‌وری در توانبخشی کمک می‌کند و به پزشکان امکان می‌دهد تا اطلاعات و نیروی دست بیماران را اندازه بگیرند.