مرجع مهندسی پزشکی ایران

تولید عینک های آفتابی برای مبتلایان به کوررنگی

تولید عینک های آفتابی برای مبتلایان به کوررنگی   تولید عینک های آفتابی برای افرادی که دچار کوررنگی هستند ، ...

تولید عینک های آفتابی برای مبتلایان به کوررنگی

 

تولید عینک های آفتابی برای افرادی که دچار کوررنگی هستند ، با فیلتر کردن طول موج های مختلف این امکان را فراهم می کند که دید این افراد نسبت به رنگ قرمز و سبز اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، درحالی که بسیاری از مردم فکر می کنند کوررنگی به این معنا است که فرد همه چیز را سیاه و سفید می بیند ، اما چنین نیست و دیدن رنگ ها به صورت سیاه و سفید یک شرایط نادر است. اکثریت افرادی که به عنوان کوررنگ توصیف می شوند ، می توانند رنگ ها را به صورت عادی ببینند اما آنها به سختی می توانند میان سبز و قرمز تمایز قائل شوند.

یک شرکت مستقر در کالیفرنیا آمریکا تحت عنوان EnChroma اقدام به ارائه عینک های Cx کرده که به این افراد کمک می کند تا دید خود را اصلاح کنند. این عینک با کاهش انتخابی انتقال برخی طول موج نورها ، به فرد این امکان را می دهد تا رنگ سبز و قرمز را تشخیص دهد.

کلید عملکرد این عینک به علت لایه های پوشش روی لنزهای آن است که گفته می شود در مقایسه با سایر عینک ها نسبت به خراش مقاوم و محکم تر است و می توان هنگام تولید آن را به نوعی تنظیم کرد که طول موج هایی که موجب اشتباه تلقی کردن رنگ ها می شوند را فیلتر کند. نتیجه این لنزها نسبت اصلاح شده سیگنال به پارازیت در درک رنگ ها است و از شیشه آن رنگ سبز و قرمز برای این افراد مشخص است و این طیف رنگ ها صرفاً به نظر طیف رنگی زرد تا قهوه ای نیست.

کاربران بسته به نوع مشکل تشخیص رنگ خود می توانند بین دو مدل عینک ارائه شده که با هدف فیلتر طول موج های مختلف نور ارائه شده ، یکی را انتخاب کنند. مدل دیگر این عینک ها شدت رنگ ها را افزایش داده و مانع رسیدن اشعه ماوراء بنفش به چشم می شود.

افرادی که به طور کامل نمی توانند هیچ رنگی را ببینند ، نمی توانند از هیچ کدام از مدل ها استفده کنند. همچنین از آنجا که این عینک ها در طبقه عینک های آفتابی هستند ، اصلاح رنگی با افزودن اندکی رنگ قهوه ای همراه است.

این عینک ها با قیمت 800 دلار به فروش می رسد و لنز آن به تنهایی با قیمت 700 دلار ارائه شده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

کلمات کلیدی: biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور ، پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ، اخبار و تازه های مهندسی پزشکی ، مقالات مهندسی پزشکی ، آموزش مهندسی پزشکی ، دانلود کتاب های مهندسی پزشکی ، دانلود جزوه های مهندسی پزشکی ، دانلود نمونه سوالات امتحانی مهندسی پزشکی ، عینک ، عینک آفتابی ، چشم ، چشم پزشکی ، کوررنگی

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل